Czy to Ty?

Wielu z nas zmaga się z poczuciem utraty wpływu na swoje życie i skuteczności swoich działań.

Dzieje się tak w wyniku zmian, jakich jesteśmy uczestnikami. Niektórzy mówią, że jeszcze nigdy świat nie zmieniał się tak szybko. Chcemy za nim nadążyć, a to wymaga coraz większej aktywności. Bywa, że działania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Czasem po prostu nie wiemy, co robić.

czytoty2W świecie idealnym mamy energię do działania, pracujemy, bo to właśnie lubimy. Robimy wszystko to, co chcemy, ale z większą swobodą, siłą i przekonaniem.

Mamy do siebie większy dystans, dzięki czemu pozwalamy sobie na więcej ryzyka. Sami inicjujemy pożądane zmiany. A w obliczu nowych doświadczeń, czasem nawet niespodziewanych, szybko znajdujemy swoją równowagę. Podchodzimy do życia elastycznie. Wiemy, czego nam potrzeba i korzystamy z  zasobów, które są w nas i otoczeniu. Przeżywamy swoje życie w sposób świadomy, z większą inspiracją do codziennych spraw.

Dlaczego tracimy poczucie wpływ i coraz szybciej spalamy energię w codziennym spektrum obowiązków zawodowych i osobistych?

Współczesna rzeczywistość działa dynamicznie. Staje się tym samym coraz mniej przewidywalna, dostarczając nam coraz to nowych doświadczeń, których czasem zupełnie się nie spodziewamy. Wraz z nowymi sytuacjami pojawiają się nowe wyzwania, którym chcemy sprostać każdego dnia. Bywa, że nie wiemy jak. Bywa, że wiemy, ale coś nas powstrzymuje i nie pozwala działać.

Być może
  • Rozpoczynamy nowy etap zawodowy związany ze zmianą pracy
  • Podjęliśmy się nowej roli w organizacji
  • Utraciliśmy zapał do pracy, którą naprawdę lubiliśmy
  • Zakładamy własny biznes
  • Jako przedsiębiorcy działamy w warunkach niepewności i stresu
  • Obejmujemy zarządzaniem nowy zespół lub projekt
  • Pracujemy na styku firma – otoczenie- klient
  • Stoimy u progu ważnej zmiany, za wprowadzenie której jesteśmy odpowiedzialni

Klucz do odzyskania poczucia wpływu.

Nie jest w naszej woli walczyć z codziennością. Wręcz przeciwnie, pragniemy siły, swobody i lekkości w tym, co robimy. By móc satysfakcjonująco działać w nowych okolicznościach, potrzebujemy mechanizmów, które pomogą nam szybko i trwale odzyskać poczucie wpływu na nasze życie. A najskuteczniejsze i najtrwalsze efekty osiągamy wtedy, gdy wykorzystamy własny potencjał.

Coaching jest w takich sytuacjach niezwykle pomocny.

  • Wyzwala siłę, motywację i odwagę, dzięki czemu sprawniej działamy, dokonujemy wyborów i decyzji.
  • Uświadamia obszary, na które mamy wpływ. Wiemy, co od nas zależy i na tym się koncentrujemy, by uzyskać pożądane efekty.
  • Ma charakter systemowy- pomaga dostrzegać współzależności w których funkcjonujemy.
  • Poszerza naszą perspektywę o zasoby, które nas otaczają; efektywniej je  wykorzystujemy.
  • Wzmacnia umiejętność kształtowania rzeczywistości zgodnie z naszymi możliwościami, oczekiwaniami i wartościami.

Tak jest łatwiej.

Dzięki temu szybciej, elastyczniej i adekwatniej reagujemy na nowe okoliczności. Umiejętność ta jest kluczowa na poziomie organizacji, grup i pojedynczych ludzi w kontekście współczesnego życia zawodowego i społecznego.

czyToTy

 

 

 

Z kim pracuję?

  • Pracuję z tymi, którzy chcą być aktywni i chcą więcej. Dla których możliwość kreowania rzeczywistości jest frajdą.

Celem naszego coachingu jest stworzenie wizji zmiany, której chcesz. By ją stworzyć, trzeba odwagi, pozytywnej bezczelności i przestrzeni do swobodnego myślenia.

  • Pracuję z tymi, którzy są gotowi do pracy z własnymi ograniczeniami i przekonaniami.

Podczas sesji coachingowych natrafiamy na bariery, które powstrzymują Cię przed dokonaniem zmian. Pomogę Ci się im przyjrzeć i przezwyciężyć.

  • Pracuję z tymi, którzy mają motywację do dokonania zmian.

Jako coach wspieram Cię, kiedy wkraczasz na nieznane Ci obszary własnego poznania. Poszerzam Twoją perspektywę o zasoby, których wcześniej być może nie dostrzegałeś/aś. Ale to do Ciebie należy ostateczna decyzja, zrobienie pierwszego kroku i każdego kolejnego.

  • Pracuję z tymi, którzy są gotowi na zakwestionowanie dotychczasowych sposobów działania.

Czasem trzeba spojrzeć na siebie z boku, by zobaczyć to, co hamuje nas przed pójściem naprzód. By uzyskać taki obraz, potrzebujemy dystansu, który uwolni nas od oceny i da przestrzeń do refleksji. A ostatecznie – zmiany stylu działania lub sposobu myślenia na użyteczniejszy. Codzienność wymaga, by podejmować się refleksji w każdej sytuacji, w której czujemy się zablokowani lub szukamy nowych sposobów robienia rzeczy. Co ważne, konstruktywnej refleksji można się nauczyć.

  •  Którzy chcą być w pełni świadomi własnego ja w szerszym kontekście zawodowym i społecznym.

Nie jesteśmy samotnymi wyspami. Nasza codzienność to relacje na poziomie drugiego człowieka, grup, organizacji, systemów wartości, przekonań, idei.
Dlatego czytanie komunikatów płynących z otoczenia jest kluczowe, by te relacje cały czas efektywnie kształtować i regulować. I by czuć się w nich dobrze.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O COACHINGU

CHCESZ SPRÓBOWAĆ? SKONTAKTUJ SIĘ I DZIAŁAJ

Kontakt

Kontakt

Małgorzata Gwóźdź

609 204 113
lub Napisz do mnie >